Sunduğumuz Hizmetler

Onkolojik Danışmanlık

Onkolojik Danışmanlık

Kanser tedavisinde en önemli adım hastalığın doğru teşhis edilmesidir. Onkolojik danışmanlıkta hastaya ait klinik bulgular incelenerek tüm tedavi seçenekleri değerlendirilmektedir. Evreleme adı verilen tanı yöntemiyle kanserin kapsamı belirlenerek tedavi stratejileri oluşturulur.
Evreleme

Evreleme

Evreleme, kanserin kapsamının tam olarak belirlenmesidir. Kanserin türü, derecesi ve evresinin belirlenmesiyle hastalığın tedavi edilebilirliği, olası metastaz hızı ve tedavi yöntemleri tanımlanır.
Patoloji

Patoloji

Kanserin türünün kesin olarak belirlenmesi ve böylece gerekli tedavinin planlanabilmesi için kanserli hücre ve dokuları mikroskop altında inceleyen patoloji bulgularından yararlanılır. Patolojik bulguların doğru toplanması kadar doğru yorumlanması da kritik önemdedir.
İleri Görüntüleme

İleri Görüntüleme

İleri görüntüleme teknikleri, vücut içinin üç boyutlu görüntülerini sunarak kanserin tüm kapsamıyla anlaşılmasına olanak sağlamaktadır. Evcil hayvanlara MR (manyetik rezonans görüntüleme), CT (bilgisayarlı tomografi) ve PET (pozitron emisyon tomografi) tarama uygulanabilmektedir.
Kanser Cerrahisi

Kanser Cerrahisi

Kanser tedavisi için yapılan cerrahi müdahalelerde temel amaç kanserli doku veya tümörün bulunduğu bölgeden tamamen çıkarılmasıdır. Evcil hayvanlarda kanserin tedavisi, teşhisi, yayılma durumunun belirlenmesi ve bazı durumlarda önüne geçilmesinde önemli bir rol oynayan cerrahi operasyonlar, pek çok vakada tedavinin ilk adımı olmaktadır.
Kemoterapi

Kemoterapi

Kemoterapi ilaçları hızla yayılan kanserli hücrelerin bölünerek çoğalma kabiliyetlerine zarar vererek kanser hücrelerini öldürmektedir. Veterinerlikte kullanılan kemoterapi ilaçları ile çoğu hayvanda yan etkiler ya hiç görülmemekte, ya da minimal olmaktadır.
Elektrokemoterapi

Elektrokemoterapi

Elektrokemoterapi ile normalde hücre zarından geçemeyen kemoterapi ilaçlarının kanserli hücrelerin içerisine ulaşması sağlanır. Elektrokemoterapi tedavi süresinin kısalığı, düşük dozlarda ilaç kullanımı, sistemik yan etkileri olmaması, bağışıklık sistemini aktive etmesi gibi ek kazanımları ve yüksek başarı oranıyla hekimler tarafından pek çok vakada tercih edilmektedir.
Radyoterapi

Radyoterapi

Günümüzde radyoterapi sayesinde kanser tedavisinde büyük başarılara imza atılmaktadır. Veteriner tıpta radyasyon terapisinin pek çok uygulama alanı bulunmaktadır. Radyoterapi bazı durumlarda (bölgesel lenfoma gibi) tek başına tedavi olarak kullanılabileceği gibi, genellikle cerrahi operasyon ve kemoterapiyle bir arada kullanılır ve ağrı kontrolü için de radyoterapiye başvurulur. Bölgesel bir tedavi olduğu için yaygın tümörlerde kullanımı sınırlıdır. 

Diğer Hizmetler

Diğer Hizmetler

Kliniğimizde immünoterapi, hormonal tedavi, kriyocerrahi, antianjiogenik terapi ve metronomik terapi hizmetleri de sunulmaktadır.
SOSYAL MEDYA
ADA VETERİNER ONKOLOJİ KLİNİĞİ Levent Mah. Sülün Sokak No: 14 1. Levent - Beşiktaş - İstanbul / TÜRKİYE 0212 324 67 32 - info@veterineronkoloji.com 7/24 hizmetinizdeyiz
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
WhatsApp Destek